Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

O Nas

Zespół Ludowy Łopienka

Zespół ludowy Łopienka powstał przy Kole Gospodyń Wiejskich w Cisnej w lutym 2007 r. Założycielami ipomysłodawcami zespołu były Halina Rachwalska oraz Joanna Gawrych. Środki na stroje ludowe zostały pozyskane przy współpracy pani dyrektor GCKiE – Sylwii Wieleba-Maślany z projektu „Działaj Lokalnie” prowadzonego przez Fundację Bieszczadzką w Ustrzykach Dolnych. Zespół liczy 22 osoby, akompaniuje Marek Maślany.

Zespół w swoim repertuarze posiada pieśni karpackie, góralskie, ukraińskie i łemkowskie. W ciągu swojego pięcioletniego istnienia zespół występował wielokrotnie w różnych miejscach w Polsce oraz na Słowacji i Ukrainie. W swoim dorobku artystycznym mają płytę z utworami ludowymi oraz płytę z repertuarem kolęd podkarpackich. Wspólnie z kołem gospodyń zostali laureatami konkursu „Złoty Pieróg Pogranicza” w Przemyślu oraz zdobywcami pierwszego miejsca w festiwalu karpackich smaków „Kremenaros”.

Zespół brał udział w licznych nagraniach radiowych i telewizyjnych, m.in.: w programie TVP „Pytanie na Śniadanie”, „Kawa czy Herbata”, a także „Podróże TVN Meteo, „Eko Tropi TVN”, oraz w Audycji promocyjnej Radia Rzeszów i w programie kulturalnym I Programu Polskiego Radia.